fot. olkusz.policja.gov.pl

Ostatnia wymiana policyjnych radiowozów miała miejsce 5 lat temu. Według Komendy Głównej Policji samochody są już wyeksploatowane. Na jaki więc pomysł wpadła KGP, aby nie wydać góry pieniędzy?


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Według „Dziennika Gazeta Prawna” obecnie używana flota zostanie zastąpiona samochodami wynajętymi od zewnętrznej firmy. Po 5 latach pracy Kie Cee’d wg Komendy Głównej Policji są już wyeksploatowane i jeszcze w tym roku należy podjąć kroki mające na celu wymianę policyjnej floty.

Wynajem samochodów byłby nowym rozwiązaniem, ale także oszczędnym. W budżecie państwa zostałoby cztery razy więcej pieniędzy niż gdyby zdecydowano się na zakup nowych aut. Szacuje się, że koszt wynajmu ok. 10 tys. samochodów średniej klasy to 160 mln zł. Gdyby kupiono te pojazdy, z kasy państwa zniknęłoby ok. 600 mln zł.

Mimo wszystko wynajęte samochody miałyby zostać zastąpione nowymi już po 3 latach. Kolejny plus wynajmu samochodów jest taki, że w skład oferty wchodzą: pakiet ubezpieczenia AC, pełna obsługa serwisowa oraz udostępnienie samochodu zastępczego w razie dłuższej naprawy. Oficjalne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Czy Waszym zdaniem policyjna flota faktycznie musi zostać już wymieniona?