Z początkiem lipca AXA Direct udostępniła swoim klientom narzędzie, które znacznie ułatwia poszkodowanym śledzenie procesu likwidacji ich szkody, za pomocą internetowego systemu.

Działanie specjalnie przygotowanej strony internetowej jest bardzo proste. Po zgłoszeniu zdarzenia kierowca może się zalogować i cały czas mieć dostęp do informacji o postępie likwidacji szkody. Tym sposobem można śledzić proces od jego początku do końca, czyli do wypłaty odszkodowania.

Pomocna jest także interaktywna lista dokumentów, które są niezbędne w trakcie likwidacji. Lista jest cały czas aktualizowana, dzięki czemu poszkodowany wie, które dokumenty już wpłynęły do ubezpieczyciela, a których wciąż brakuje do kompletu.

Na stronie użytkownicy znajdą także dział pomocy, którego rozbudowa była jednym z priorytetów dla twórców nowego serwisu. Znajdują się w nim wyjaśnione w przystępny dla internautów sposób wszystkie etapy postępowania. Ubezpieczyciel umieścił w tym miejscu także najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.

Warto dodać, że z tego narzędzia można korzystać nie tylko za pomocą komputera – strona działa także na urządzeniach mobilnych: tabletach i smartfonach.

Obecna forma serwisu nie jest końcowa – AXA Direct będzie go systematycznie rozwijać. Planowane jest wprowadzenie możliwości dołączania wymaganych dokumentów za pośrednictwem systemu internetowego. Dostępny będzie także podgląd dokumentów dotyczących szacowania kosztów napraw oraz decyzji o wypłacie odszkodowania. Dzięki temu klienci AXA Direct będą mogli przejść przez niemal cały proces likwidacji szkody za pomocą nowoczesnej strony internetowej.

Więcej o ubezpieczeniach na axadirect.pl.