Nowe Renault Mégane ma już premierę dawno za sobą, podobnie jak Talisman. Samochody te debiutowały na polskim rynku i znajdują się w oficjalnej sprzedaży producenta. Natomiast na dwie kolejne nowości musimy poczekać do jesieni. Są to Mégane Grandtour oraz Scenic, czyli odmiana kombi oraz rodzinny minivan.

Choć do premiery rynkowej jeszcze trzeba sporo poczekać, to Renault już pokazało, jak będą wyglądać nowe modele. Z bliska można się im przyjrzeć w przyszłym tygodniu podczas salonu samochodowego w Genewie. Dziś muszą wystarczyć tylko te cztery zdjęcia.

Tak jak zapowiadało Renault, po klasycznym hatchbacku Mégane zadebiutował Mégane Grandtour, czyli nie mniej ładne kombi. Samochód nie wyróżnia się niczym szczególnym i technicznie będzie dokładnie taki sam jak hatchback. Poza oczywistym, większym bagażnikiem, jedyne czego można się spodziewać ze zmian, to większego rozstawu osi i tym samym większej przestrzeni dla pasażerów z tyłu.

Wczoraj francuski producent pokazał również nowego Renault Scenica, który choć bazuje na podzespołach Mégane, stylistycznie mocno od niego odbiega. Widać już, na czym polega nowa linia stylistyczna samochodów tej marki. Auta standardowych segmentów jak C i D mają inny wygląd niż auta podwyższone, czyli MPV i SUV. Scenic zalicza się do tej drugiej grupy, dlatego język stylistyczny jest spójny z Capturem czy Kadjarem, a nie z Mégane i Talismanem. Najbliżej mu jednak do dużego SUV-a Kadjara. Na chwilę obecną to wszystko, co wiemy o nowych modelach, ale jesteśmy pewni, że będą napędzane tymi samymi silnikami, którymi już napędzany jest Mégane. To samo będzie również zawieszenie, ponieważ powstały na wspólnej platformie CMF. Teraz czekamy na nowego Renault Fluence, być może pod inną nazwą. Powinien pojawić się jeszcze w tym roku.