Audi TT 2015

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Audi prezentuje swoje najnowsze dziecko – trzecią generację modelu Audi TT. Po wcześniejszych szkicach koncepcyjnych oraz prezentacji wnętrza samochodu nareszcie możemy zobaczyć, jak TT’ka prezentuje się z zewnątrz.

Kompaktowe coupe niemieckiego producenta przeszło raczej facelifting, zamiast totalnego przeobrażenia. Jednak nie jest to żadną niespodzianką, także w miejsce stylistycznych rewolucji otrzymujemy zmienioną twarz, dobrze znaną linię i charakterystyczny, lekko przerobiony tył.

Audi TT 2015

Mimo delikatnych zmian wygląd aut nabrał dynamiki i charakteru. Zawdziącza to poszerzonemu grillowi chłodnicy, nowym światłom LED oraz przetłoczeniu w kształcie litery V na masce. Więcej zmian czeka nas w środku. Kierowca siadając w fotelu nowego Audi ujrzy przed sobą wielki ponad 12-calowy wyświetlacz, który dostarczy mu wszelkich możliwych informacji, a w związku z tym zrezygnowano z wyświetlacza na środku konsoli.

Audi TT 2015

Nowa TT ożyje dzięki czterocylindrowemu, turbodoładowanemu silnikowi z wtryskiem bezpośrednim, jednym w wersji wysokoprężnej 2.0 TDI o mocy 184 KM, o przyspieszeniu od 0 do 100km/h w 7,2s a drugim, benzynowym 2.0 TSI o mocy 230 KM. Najmocniejsza, rasowa odmiana TTS otrzyma pod maską 310-konną dwulitrową jednostkę TSI, dzięki której przyspieszy od 0 do 100 km/h w 4,7s do prędkości maksymalnej 250km/h.

Audi TT 2015

Auto będzie seryjnie wyposażane w manualną skrzynię biegów. Dostępna będzie także opcjonalna skrzynia S tronic, wyposażona w funkcję Launch Control, która poprawia maksymalne przyspieszenie z miejsca.