Premium RDS – TMC jest nową usługą firmy CE-Traffic, która pozwoli na informowanie polskich kierowców o korkach na drogach w czasie rzeczywistym.

Obecnie tego typu usługi zarezerwowane są jedynie dla najdroższych modeli nawigacji typu connected PND, jak twierdzi Tomasz Przeździęk, dyrektor CE-Traffic w Polsce, firmy będącej dostawcą informacji o ruchu drogowym. Premium RDS – TMC to przystępna technologia, która oferowana jest już w produktach firmy Goclever. Kupując urządzenie wyposażone w tę usługę, klient otrzymuje dożywotnią licencję bez względu na inne opłaty dotyczące aktualizacji bądź transferu danych.

Przykładowa funkcjonalność Premium RDS TMC w Goclever 1200

TMC jest znanym standardem na całym świecie, wykorzystywanym przez miliony kierowców. Informacje wysyłane są do nawigacji za pośrednictwem radiowego kanału RDS. W przeciwieństwie do innych systemów opartych na tej technologii usługa CE-Traffic przesyła informacje nie tylko o wypadkach czy robotach drogowych, ale także o tym, czy powodują one korki.

Dzięki współpracy z Radiem ZET usługa ma ogólnokrajowy zasięg, a dane na temat utrudnień w ruchu drogowym otrzymywane przez kierowcę dotyczą tylko jego aktualnej lokalizacji.

Czy korzystacie już z podobnej usługi w swojej nawigacji samochodowej?