Trzecia generacja Škody Octavii zadebiutowała w 2012 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Od tego czasu czeski producent stopniowo wprowadza na rynek wersje specjalne auta. W czerwcu 2013 roku do oferty dołączyła usportowiona odmiana RS, a teraz przyszła kolej na uterenowionego Scouta.

Škoda Octavia Scout to przede wszystkim auto adresowane do osób, które nie dysponują odpowiednią ilością gotówki na zakup Audi A4 Allroad czy Volkswagena Passata Alltrack. Samochód zadebiutuje już lada moment na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Co odróżnia Scouta od zwykłego kombi? Przede wszystkim trochę większy prześwit, przestylizowane zderzaki i czarne plastikowe osłony nadkoli oraz drzwi ograniczające zadrapania podczas leśnych wypadów. Poza tym napęd 4×4 (wykorzystujący sprzęgło Haldex 5) będzie dostępny tutaj już w standardzie, podstawowa wersja będzie również wyposażona w 17-calowe felgi.

Jakie silniki trafią pod maskę czeskiego łazika? Niestety, Škoda na razie nie udzieliła na ten temat konkretnych informacji. Wiemy tylko, że będą to trzy wybrane jednostki napędowe Octavii (dwa diesle i jeden motor benzynowy). Sprzedaż Scouta ruszy jeszcze w drugiej połowie bieżącego roku.

Więcej na ten temat: Octavia Scout,