Nissan kilka lat temu zrezygnował ze sprzedaży kompaktowej Almery, a później całkowicie wycofał się z segmentu kompaktów. W tym czasie sukcesy odnosił crossover Qashqai i to on odgrywał rolę Almery. Teraz Nissan zdecydował się wrócić do walki o jeden z największych kawałków rynkowego tortu, a posłuży mu do tego model Pulsar.

Pulsar to nazwa, która pojawiła się w gamie modelowej Nissana w latach 70. U nas Pulsar był znany jako Sunny. Nazwę tę stosowano w Azji i Australii, a także na niektórych rynkach europejskich. Teraz Pulsar ma rywalizować z Volkswagenem Golfem. Nissan zapewnia, że ma do tego odpowiednie atrybuty.

Według przedstawicieli marki Pulsar ma mieć najbardziej przestronne wnętrze w obrębie tylnej kanapy i dużą ilość miejsca na wysokości ramion. Ma w tym pomóc duży, 2,7-metrowy rozstaw osi. Samochód zaprojektowano pod kątem wymagań europejskich klientów, zatem wnętrze i deska rozdzielcza są stonowane.

Stylistyka Pulsara to te same linie, które znamy z najnowszej odsłony Qashqaia. Samochód ma zostać wyposażony we wszystkie najnowsze technologie, które zadebiutowały w Qashqaiu i modelu Note, w tym systemy bezpieczeństwa w postaci pakietu Safety Shield. Będą do niego oferowane również te same silniki: benzynowe DIG-T oraz wysokoprężne dCi. W późniejszym czasie do oferty dołączy motor o pojemności 1,6 z turbodoładowaniem i mocą 190 KM.

Pulsar będzie wytwarzany w hiszpańskiej fabryce Nissana w Barcelonie i trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.