To tylko projekt, ale bardzo interesujący. Kalifornijska firma postanowiła stworzyć własną wizję ulicznego potwora w wersji convertible. Tak też zrobiła i ucięła Nissanowi GT-R dach. Na zdjęciach można zobaczyć z jak dobrym skutkiem.

Kalifornijczycy z Newport Convertible Engineering są ekspertami w tym co robią i wychodzi im to naprawdę dobrze. Udowodnili to już przy okazji Range Rovera, Maybacha oraz Porsche Cayenne bez dachu. NCE oczywiście posiada w swoim portfolio dużo więcej takich aut. Większość to prawdziwa półka premium.

Range Rover w wersji NCE

Niedawno firma ogłosiła chęć wyprodukowania w limitowanej ilości sztuk właśnie Nissana GT-R, co szczególnie przykuło naszą uwagę. Jednak oprócz kilku udostępnionych obrazków, to na dziś dzień nie wiele więcej można o tym projekcie powiedzieć.

Porsche Cayenne NCE

Sądząc po wcześniejszych dokonaniach NCE można się spodziewać, że będzie to prawdziwy postrach ulic. Możliwe, że zostanie dopieszczony również silnik, który już teraz rozwija 550KM z pojemności 3.8 litra w układzie V6 i zapewnia odrzutowe przyspieszenie do 100km/h w mniej niż 3 sekundy.