Nissan Sales Central & Eastern Europe uruchamia w Polsce program sprzedaży sprawdzonych i certyfikowanych przez DEKRA samochodów używanych z gwarancją.
Nissan Collection to program sprzedaży samochodów używanych, którego głównym celem jest oferowanie klientom pojazdów w dobrej kondycji technicznej, potwierdzonej niezależnym, wiarygodnym certyfikatem DEKRA. Każdy samochód sprzedany w programie Nissan Collection będzie miał gwarancję na okres 12 lub 24 miesięcy w zależności od wieku, ale każda bez limitu kilometrów. Nissan będzie sprzedawał samochody nie starsze niż 7 lat o przebiegu nie większym niż 150 tys. km. Będzie jednak wyraźny podział w gwarancjach samochodów.

Nissan Collection będzie oferował pakiety gwarancyjne Premium oraz Standard+. Pierwszy jest przeznaczony tylko dla aut marki Nissan i jest to gwarancja na niemal tych samych warunkach, jakimi objęte są samochody nowe. Pakiet Standard+ obejmuje auta innych marek i gwarancję na ich główne podzespoły. Warunkiem otrzymania przez pojazd certyfikatu jest przejście ścieżki diagnostycznej, na której certyfikowani przez DEKRA mechanicy sprawdzają 150 punktów. Wynik kontroli będzie publikowany dla każdego egzemplarza w Internecie, dzięki czemu klient będzie miał wgląd w te informacje już podczas poszukiwania samochodu dla siebie. Ponadto program gwarancyjny będzie zawierał darmowy przegląd techniczny po przejechaniu 3000 km od daty zakupu. Atrakcyjną częścią Nissan Collection poza gwarancją i dobrą kondycją samochodu jest pakiet assistance obejmujący auto zastępcze na czas awarii.

Polska jest jednym z dziewięciu krajów w Europie, w którym działa program Nissan Collection. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Nissan Collection.