Niespodziewanie Volkswagen zaprezentował w Internecie odświeżoną bryłę swojego przedstawiciela segmentu B, Polo. Już na pierwszy rzut oka widać, że zmiany – jak na niemiecką firmę przystało – nie są rewolucyjne.

Modyfikacje zaszły przede wszystkim z przodu auta; reflektory uzbrojono w światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED i nieznacznie przemodelowano zderzak. Te subtelne zabiegi upodobniły „nowe” Polo do większych braci (takich jak Golf czy Passat). Tylna część karoserii pozostała bez zmian. We wnętrzu też próżno szukać wyraźnych modyfikacji. Ograniczyły się one zaledwie do nowego koła kierownicy i nieco przejrzystszego panelu klimatyzacji.

Pod maską zmodernizowanego niemieckiego hatchbacka będzie pracował jeden z siedmiu benzyniaków lub jeden z dwóch motorów wysokoprężnych (wszystkie wymienione niżej jednostki spełniają normę emisji spalin Euro 6):

1,0 R3 MPI, 60 KM
1,0 R3 MPI, 75 KM
1,2 R4 TSI, 90 KM
1,2 R4 TSI, 110 KM
1,4 R4 TSI, 150 KM
1,4 R4 TSI, 192 KM
1,4 R3 TDI, 75 KM
1,4 R3 TDI, 90 KM

Oficjalna prezentacja samochodu odbędzie się już 6 marca podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Do polskich dealerów Volkswagen Polo trafi prawdopodobnie w połowie tego roku.

Więcej na ten temat: Polo,