Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeprowadzili interesujące badania. Ich celem było wyłonienie miast w Polsce, w których jeździ się najwolniej. Jeśli jesteście ciekawi, w których miastach średnia prędkość przejazdu jest najniższa, to zapraszam do lektury.

W badaniu skupiono się na dziewięciu miastach Polski. Były to Kraków, Rzeszów, Wrocław, Łódź, Warszawa, Poznań, Białystok, Szczecin i Gdańsk. Gdzie zakorkowane ulice centrów miast okazały się najbardziej uciążliwe dla kierowców?

Otóż na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo Kraków i Wrocław, gdzie średnia prędkość pojazdów w promieniu do 2 km od centrum miasta wynosi jedynie 29 km/h. Na drugiej pozycji także para – w centrach Poznania i Warszawy kierowcy poruszają się ze średnią prędkością 30 km/h. Na ostatnim miejscu tego niechlubnego podium znalazła się Łódź – średnia prędkość samochodów w centrum miasta wynosi 31 km/h. Kolejne na liście są Szczecin (32 km/h), Rzeszów (33 km/h), Białystok (34 km/h) i Gdańsk (38 km/h). Wszystkie podane wartości dotyczą ścisłych centrów miast oraz obszarów znajdujących się w promieniu do 2 km od centrum.

Na infografice możecie także zobaczyć, jak kształtują się średnie prędkości osiągane przez kierujących w obszarach od 2 do 5 km od centrum danego miasta.

Jeżdżenie po centrum w godzinach szczytu z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Ile trwała Wasza najdłuższa podróż przez centrum miasta, w którym mieszkacie?