BMW ActiveHybrid 7

Samochody hybrydowe już dawno mają za sobą okres wieku dziecięcego, kiedy producenci borykali się z podstawowymi usterkami eksploatacyjnymi. Skoro auta te stały się już wystarczająco niezawodne, przyszła pora na wyśrubowanie ich osiągów. Już od kilku lat można zaobserwować w tym segmencie rywalizację o jak najlepsze osiągi.

W tym zestawieniu skupimy się na samochodach produkowanych seryjnie, szeroko dostępnych dla klientów z odpowiednio grubym portfelem. Pominiemy więc wszelkie prototypy, wersje koncepcyjne oraz wyścigowe konstrukcje poruszające się głównie po torach. W zestawieniu znajdują się także modele, które nie są już produkowane, ale lata ich świetności jeszcze nie minęły.

Najszybciej przyspieszająca hybryda świata, która jest obecnie produkowana i sprzedawana w salonie, to BMW ActiveHybrid 7. Niemiecka limuzyna za sprawą 450 koni mechanicznych przyspiesza do 100 km/h w czasie 5 sekund.

Drugie miejsce zajmuje Infiniti M35h, które wygrało wyścig z Porsche Panamera S Hybrid. Japoński samochód rozpędza się do pierwszych 100 km/h w ciągu 5,5 s.

Infiniti M35h

Taki sam sprint niemieckiej limuzynie zajmuje 0,5 s dłużej.

Porsche Panamera S Hybrid

Inną propozycją z Japonii dostępną na rynku wtórnym jest Lexus GS 450h, który osiąga 60 mil na godzinę (97 km/h) w ciągu 5,2 s.

Lexus GS 450h

Większym bratem modelu GS jest Lexus LS 600h, który tę samą prędkość pokazuje na liczniku po 5,5 s.

Lexus LS 600h

Swego czasu jedną z najszybszych hybryd na świecie było inne auto BMW – ActivHybrid X6. Samochód jednak został wycofany z oferty ale wciąż można znaleźć go na rynku wtórnym. BMW ActiveHybrid X6 prędkość 100 km/h osiąga w 5,6 s.

BMW X6 ActiveHybrid

Dla klientów zza wielkiej wody amerykański GMC przygotował hybrydową wersję modelu Yukon – GMC Yukon Hybrid. Ogromny samochód klasy SUV rozpędza się do 97 km/h w ciągu 6,1 s.

GMC Yukon Hybrid

Na rynku wtórnym jest jeszcze całkiem sporo innych modeli hybrydowych niewiele odbiegających osiągami od wyżej wymienionych modeli. Które z nich wybralibyście dla siebie?