fot. Przemysław Wronecki; www.gazetawroclawska.pl

Jakimi najlepszymi taksówkami w swoim życiu mieliście okazję się przejechać? Najnowszym BMW? Nowym Mercedesem E-klasą? A co powiecie na Maserati? Czy to właśnie jest najszybsza taksówka w Polsce?

Najwyraźniej tak. Wrocławskie Maserati Quattroporte rozpędza się do pierwszej setki w nieco ponad 5 s. Pasażer jest opatulony czerwoną, skórzaną tapicerką i wszystkimi gadżetami, w jakie limuzyna tej klasy powinna być wyposażona. Myślicie, że cena kursu jest odstraszająca? Nic bardziej mylnego. Wrocławski taksówkarz Wiesław Kurek z firmy Vip Taxi wozi swoich klientów po dokładnie takim samym kursie jak jego pozostali koledzy jeżdżący innymi samochodami.

fot. Przemysław Wronecki; www.gazetawroclawska.pl

Właściciel przyznaje, że niemałym problemem było zainstalowanie w samochodzie standardowego taryfikatora, który znajduje się w każdej taksówce. Montaż koguta nie stanowił wyzwania, ale podłączenie urządzenia niezbędnego do rozliczania się z klientami okazało się kłopotliwe dla wielu warsztatów. Po dwóch miesiącach poszukiwań właściciel Maserati w końcu znalazł specjalistę w Krakowie, który zainstalował w aucie taryfikator. Nalicza on dokładnie takie same stawki jak w pozostałych taksówkach, ustalone przez radę miasta.

Mirosław Kurek chwali się, że miewa już na pokładzie swojego Maserati stałych klientów. Przykładowo, jeden z nich zamawia sześć razy w miesiącu kurs z Wrocławia do Wiednia. Samolotem czas podróży wynosi ok. 8 godzin z powodu przesiadki we Frankfurcie. Taksówką pana Mirosława klient dociera do celu po czterech godzinach.

fot. Przemysław Wronecki; www.gazetawroclawska.pl

Do tego podróż jest znacznie przyjemniejsza. Luksusowa limuzyna obszyta skórzaną tapicerką i wykończona drewnem jest o niebo bardziej komfortowa niż fotel w samolocie. Za odpowiednio szybkie dotarcie do celu odpowiada 400-konny silnik V8 o objętości skokowej 4,2 l. Bagaże także nie są straszne temu autu, ponieważ bagażnik ma pojemność 450 l. Pan Mirosław Kurek narzeka jedynie na spalanie w cyklu miejskim, które wynosi ok. 20-25 l/100 km. Klientów na szczęście nie brakuje. A jaką najszybszą taksówką Wy mieliście okazję się przejechać?