Magazyn „Flota” po raz kolejny zorganizował plebiscyt Fleet Awards, w którym menedżerowie flot z całej Polski, przedstawiciele branży motoryzacyjnej i dziennikarze wyróżnili wiodące produkty i usługi flotowe oraz najlepsze samochody dla firm. My skupimy się na tych ostatnich.

Wybór najlepszych samochodów dla firm odbywał się w dwóch fazach. Pierwszą było głosowanie internetowe, a drugą Wielki Test Flotowy.

Głosowanie internetowe rozpoczęło się w tym roku 25 lutego i trwało do 20 marca. Waga głosów internetowych była liczona jako 0,2.

Drugim, bardziej emocjonującym etapem był Wielki Test Flotowy, który odbył się 21 marca 2013 roku. Każdy z jurorów otrzymał kartę, na której w skali 1-10 oceniał pojazdy według sześciu kryteriów ustalonych przez magazyn „Flota”. Waga tej oceny była decydująca i wynosiła 0,8.

Podczas Wielkiego Testu Flotowego na Bemowie pojawiło się blisko 300 gości, z czego prawie połowę stanowili fleet-managerowie. Oceniali oni niemal 80 flotowych samochodów, z których wybrali najlepsze w danych kategoriach.

Jak możecie zobaczyć na powyższej infografice, w kategorii samochodu segmentu A dla pracownika króluje Fiat Panda. Pracownicze samochody flotowe kończą się na segmencie C, w którym według ocen jurorów zwyciężyła najnowsza generacja Volkswagena Golfa. Z oczywistych względów menedżerowie wolą bardziej prestiżowe modele: Škodę Superb i Audi A4 Avant. Najlepszym samochodem dla prezesa został Lexus GS250.

W kategorii pojazdów użytkowych warto zwrócić uwagę na nagrody przyznane Volkswagenowi Caddy, Mercedesowi Vito i Fiatowi Ducato. Najlepszym samochodem do zadań specjalnych został Ford Ranger.

Gdybyście byli prezesem dużego przedsiębiorstwa, to jakie auto flotowe byście wybrali?