Od lat istnieje stereotyp, że kobiety są gorszymi kierowcami niż mężczyźni. Przekonanie to jest bardzo głęboko zakorzenione w męskiej mentalności i zapewne wiele wody w Wiśle upłynie nim to się zmieni. Tymczasem przyjrzymy się nieco innemu zagadnieniu. Jakie samochody są najlepsze dla kobiet? Czy są to małe, miejskie wozidełka, czy raczej sporych rozmiarów SUVy? Zainteresowanych zapraszam do dalszej części wpisu.

Artykuł oparliśmy na wynikach plebiscytu wiodącego w Hiszpanii pisma dla kobiet o nazwie Mujer Hoy, który już po raz drugi zorganizował plebiscyt na najlepsze samochody dla kobiet. Czytelniczki magazynu wybierały swoich faworytów drogą internetową.

Jak to zwykle bywa, tak i w tym przypadku mamy do czynienia z kilkoma kategoriami. Zacznijmy od samochodu najbardziej trendy – został nim mały Opel Adam, który wszedł do produkcji seryjnej na początku tego roku. Nic w tym dziwnego, gdyż zdecydowani na kupno Opla Adama mogą dostosować samochód do swoich wymagań. Do wyboru jest masa wariantów kolorystycznych nadwozia i felg aluminiowych, a kobietom na pewno do gustu przypadła masa materiałów wykończeniowych, kolorów i gadżetów, dzięki którym wnętrze Adama nabierze indywidualnego charakteru odpowiedniego do właściciela.

W kategorii wszechstronność i praktyczność na co dzień zwycięzcą został zdecydowanie większy od Adama Ford Kuga. Panie z całą pewnością doceniły przestronne wnętrze i nieco podniesione zawieszenie, dzięki czemu pojazd nada się do codziennej jazdy jak i do rodzinnych wypadów wakacyjnych.

Ostatnio kompaktowe crossovery zyskują dużą popularność. Czytelniczki magazynu Mujer Hoy również to zauważyły, gdyż w kategorii technologia dla wygody, bezpieczeństwa i ekologii zwyciężył wprowadzony niedawno na rynek Peugeot 2008. Ulubieńcem jury został natomiast Seat Leon SC, a więc trzydrzwiowa i nieco zadziorniejsza wersja hiszpańskiego kompaktu.

Czy zgadzacie się z wynikami hiszpańskiego plebiscytu? A może polskie kobiety mają inne zdanie? Zachęcamy do zostawienia swojej opinii w komentarzach.