Wymyślenie nazwy dla nowego modelu samochodu wcale nie jest proste. Powinna być chwytliwa, łatwo wpadająca w ucho i pasować do charakteru auta. Warto także sprawdzić, co ciekawie brzmiący i – wydawałoby się – odpowiedni wyraz oznacza w obcym języku. Przedstawiamy listę kilku modeli samochodów, których nazwy są, delikatnie mówiąc, niefortunne.

Mitsubishi Pajero

Na pierwszy ogień idzie popularny samochód terenowy Mitsubishi. „Pajero” w regionach hiszpańskojęzycznych oznacza… onanistę

Chevrolet Nova

Drugi człon nazwy Chevroleta Nova po rozdzieleniu (No va) oznacza po hiszpańsku ”nie jedzie”. To kiepska rekomendacja w przypadku samochodu.

Ford Pinto

Ford Pinto nie jest z pewnością propozycją dla prawdziwych mężczyzn. Dlaczego? W slangu brazylijskim „pinto” oznacza małego penisa.

Kia Picanto

W Brazylii nazwa „Picanto” w wolnym tłumaczeniu oznacza absurdalnie brzmiące sformułowanie, a mianowicie „śpiewającego penisa”.

Opel Ascona

Z kolei Ascona, czyli nazwa jednego z modeli Opla, w Brazylii brzmi bardzo podobnie do wulgarnego określenia żeńskich narządów płciowych.

Renault Koleos

Jeżdżąc po Grecji za kierownicą Renaulta Koleosa, można stać się obiektem drwin. Nie chodzi o niechęć do marki Renault, ale o tłumaczenie słowa „Koleos”, które oznacza nic innego jak jądra.

Ford Kuga

Ford Kuga na ulicach Chorwacji może budzić popłoch, ponieważ nazwa tego modelu oznacza plagę. Aż strach siadać za kierownicą.

Audi Q3

We Francji symbol nowego Audi Q3 wymawia się ”cutres”, co oznacza kogoś słabego i mizernego.

Daihatsu Naked

Ciekawe, czy kierowca i pasażerowie Daihatsu Naked podróżują tym autem w ubraniu, czy zupełnie nadzy, jak sugeruje nazwa modelu.

Seat Ronda

Czy wyobrażacie sobie sytuację, że na polskim rynku pojawia się nowy samochód o nazwie ”Paskudny”? Hiszpanie strzelili sobie w kolano, nadając jednemu z modeli Seata nazwę Ronda – w ich języku oznacza ona kogoś lub coś bardzo brzydkiego.

Czy znacie jakieś inne ciekawe i śmieszne nazwy aut? A może właśnie takie dość niefrasobliwe dobieranie wyrazów jest dobrym pomysłem marketingowym? Myślicie, że Syrena „Skarpeta” albo Fiat „Maluch” ciepło przyjęłyby się jako nazwy oficjalne na naszym rynku?