Hitem wśród złodziei są wciąż niemieckie auta, zwłaszcza marek takich jak Audi i Volkswagen. Choć liczba kradzieży zmniejszyła się w stosunku do ubiegłego roku, to wzrosła wartość skradzionych samochodów.

W 2014 roku skradziono 14 124 samochody, czyli o 1341 mniej niż w roku 2013. Jednak ich wartość znacznie wzrosła, bo aż do 538 mln zł. W 2013 roku wartość skradzionych samochodów była o ok. 40 mln zł niższa. Złodzieje częściej kradną drogie samochody klasy średniej i wyższej, a coraz rzadziej auta do wartości kilku tysięcy złotych. Policja jednocześnie wskazuje na fakt, że około 30 % zgłoszeń kradzieży to próby wyłudzenia odszkodowania przez samych właścicieli.

Dużą popularnością wśród złodziei cieszą się Volkswagen Golf, Passat i Touran, oraz Audi A3, A4 i A6. Wszystkie te modele są w pierwszej szóstce najczęściej kradzionych samochodów w naszym kraju. Pierwszym autem spoza grupy Volkswagen AG jest Ford Mondeo. W dziesiątce znalazły się tylko dwa japońskie modele, a są nimi Honda Civic i Toyota Corolla.