Na naszym blogu mogliście w zeszłym roku przeczytać interesujące wywiady z nie mniej interesującymi ludźmi. Przypominamy najciekawsze z nich.

W wywiadzie z rzecznikiem prasowym Biura Ochrony Rządu, majorem Dariuszem Aleksandrowiczem rozmawialiśmy o tym, jakimi umiejętnościami trzeba się wykazać by zostać kierowcą BOR-u. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda szkolenie kierowców Biura Ochrony Rządu, co w ich pracy jest najtrudniejsze i jak reagują przeciętni kierowcy na rządową kolumnę czarnych samochodów. Więcej w poniższym wywiadzie:

Kierowcy BOR-u muszą być gotowi na wszystko

Miesiąc później przeprowadziliśmy rozmowę z Michałem Koziołkiem, jednym z twórców współczesnego wcielenia kultowej w naszym kraju Warszawy M20. Skąd się wziął pomysł, dlaczego akurat Warszawa oraz o szczegółach jej konstrukcji i planach produkcyjnych przeczytacie w poniższym wywiadzie:

Nowa Warszawa – wilk w owczej skórze

W nieco innym stylu, ale również twórcy nietuzinkowych samochodów rozmawiali z nami w maju. Byli to Will Tricket i Elo, bohaterowie programu „Ale bryka!” nadawanego na kanale HISTORY. Program pokazuje, jak ta dwójka kupuje tanio zabytkowe samochody i przerabia je, nadając im oryginalny wygląd i funkcje. Więcej w poniższym wywiadzie:

Zróbmy z Ferrari pick-upa

Sierpień to okres, w którym wyjeżdżamy na wakacje, więc spotkaliśmy się z Jackiem Iskrą, podróżnikiem off-roadowym, organizatorem i uczestnikiem wypraw samochodami terenowymi w różne zakątki świata. O tym, jakie kraje zwiedził, gdzie było najciekawiej, a także o poradach dla początkujących podróżników off-roadowych przeczytacie w tym wywiadzie:

Jazda w terenie to próba charakteru

O nieco innej technice jazdy rozmawialiśmy we wrześniu z Mariuszem Wasilewskim, który wyjaśnił nam, czym jest drifting i na czym polega. O zawodach i samochodach przygotowanych do tej dyscypliny przeczytacie w poniższym wywiadzie:

Drift uczy i uzależnia

Październik to miesiąc, w którym rozmawialiśmy o coraz bliższej przyszłości współczesnej motoryzacji, jaką są pojazdy autonomiczne. Zbigniew Żelazny, prezes Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej opowiedział nam o samochodach autonomicznych i o tych pojazdach, które powstały na Politechnice Wrocławskiej. Więcej w poniższym wywiadzie:

Samochód autonomiczny z Politechniki Wrocławskiej

Który wywiad zaciekawił Was najbardziej?