Serwis otoMoto.pl przeprowadził badania, na podstawie których sporządzono raport o nazwie Internetowy Samochód Roku 2012. Dzięki temu możemy Wam przekazać, jakich modeli najczęściej szukali Polacy w serwisie otoMoto.pl w 2012 roku. Jakimi samochodami był najbardziej zainteresowany przeciętny Polak? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do lektury.

Jeden z rozdziałów raportu mówi o najczęściej wyszukiwanym samochodzie używanym w całym 2012 roku. I właśnie na tym rankingu się dzisiaj skupimy. Metodologia badania była prosta – zwycięzcą został ten model, odnośnie do którego zarejestrowano najwięcej zapytań.

Niespodzianki raczej nie ma – na pierwszych miejscach rankingu znalazły się samochody niemieckie. Króluje Volkswagen Golf – w serwisie odnotowano ponad 3,6 miliona zapytań na temat tego popularnego kompaktu. Najczęściej Polacy poszukiwali wersji 5-drzwiowej z wysokoprężnym motorem TDI o pojemności 1,9 l.

Drugie miejsce przypadło większemu bratu Golfa – Passatowi. W całym roku 2012 w serwisie ogłoszeniowym odnotowano prawie 3,5 mln zapytań dotyczących tego modelu. Najpopularniejszym modelem wśród wyszukiwanych był Passat kombi z popularnym silnikiem 1,9 TDI pod maską.

Trzecie miejsce w rankingu przypadło Audi A4. W 2012 roku Polacy wysłali nieco ponad 3,3 mln elektronicznych zapytań odnośnie do tego samochodu. Najczęściej poszukiwano sedana z 2-litrowym turbodieslem pod maską.

Tuż poza podium, ale nadal z liczbą ponad 3 mln zapytań, uplasował się konkurent Golfa – Opel Astra. Jak możecie zobaczyć na dołączonej infografice, w zestawieniu dominują samochody zza naszej zachodniej granicy, a dopiero na 14 miejscu znalazł się przedstawiciel Japonii – Honda Civic. Tuż za nim uplasowały się 3 modele produkcji Renault.

Czy kupiliście w biegłym roku samochód używany? Jeśli tak, to czy był to któryś z pierwszej dwudziestki wspomnianego rankingu?