Sieć stacji paliw LOTOS uruchomiła system płatności mobilnych, dzięki któremu po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji w smartfonie opłaty można uiszczać telefonem.

System płatności mobilnych na stacjach benzynowych LOTOS korzysta z programu PeyoPay. Jest on już znany klientom sieci sklepów Biedronka oraz Komputronik, gdzie również można płacić przy użyciu telefonu. Na większości stacji paliw system został wprowadzony już w listopadzie.

Aby móc zapłacić za zakupy smart fonem potrzebna jest wspomniana aplikacja. Nie ma jednak znaczenia ani operator sieci komórkowej z której korzystamy, ani bank gdzie przechowujemy pieniądze. Jest to również korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który zaoszczędza na kosztach transakcji bezgotówkowych:

Każdego dnia na naszych stacjach paliw przeprowadzane są dziesiątki tysięcy płatności za pomocą kart bankowych. System płatności mobilnych jest znacznie tańszy i dzięki temu pozwala optymalizować koszty – mówi Adam Augustyniak.

Oprócz tego klienci stacji LOTOS mają do dyspozycji popularną usługę cashback, dzięki której można wypłacić przy zakupach dowolną kwotę do 200 zł, także przy użyciu opisywanej usługi. Korzystaliście już z PeyoPay?