Właściciel każdego zarejestrowanego w Polsce samochodu ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, czyli tzw. OC. Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej polisy?

Ubezpieczyciele mogą regulować atrakcyjność swojej oferty na tle konkurencji za pomocą kilku prostych sposobów. Nie ma tu możliwości stosowania wachlarza wielu usług na różnych warunkach, ponieważ zakres polisy OC jest uregulowany ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zatem w każdej firmie musi on być jednakowy. Nie zmienia to faktu, że oferty ubezpieczalni różnią się od siebie, bo każda z nich stara się w jakiś sposób przyciągnąć klientów do siebie.

Podstawowa różnica to cena. Warto poświęcić więcej czasu na analizę ofert dostępnych na rynku. Różnice między poszczególnymi firmami ubezpieczeniowymi mogą być bardzo duże. Wybór tańszego rozwiązania to zatem duża oszczędność.

Szczególnie w obliczu zmian, które mają obecnie miejsce na rynku, m.in. za sprawą bezpośredniej likwidacji szkód, istotna jest również jakość oferowanych przez daną firmę usług. Jeśli jesteśmy w stanie zaakceptować nieco wyższą stawkę, dużo lepiej będzie wykupić polisę OC w firmie, którą znamy i do której mamy zaufanie.

Dobrym źródłem informacji o potencjalnej jakości świadczonych usług mogą być rankingi przygotowane np. przez porównywarkę mfind lub przez duże organizacje międzynarodowe. Przykład może stanowić Best Global Brand, w którym firma AXA w 2014 roku po raz szósty z rzędu została najlepszą marką ubezpieczeniową na świecie.

Jeśli znajdziemy już firmę, w której planujemy wykupić ubezpieczenie OC, powinniśmy przeanalizować zwyżki i zniżki, które możemy otrzymać zgodnie z jej ofertą. Wszystkie zakłady ubezpieczeń powinny honorować naszą zniżkę za bezszkodową jazdę, ale dodatkowo w niektórych z nich możemy otrzymać zniżki dodatkowe np. za zakup składkipolisy przez Internet.

Aby uatrakcyjnić swoje oferty, ubezpieczyciele często w cenie OC oferują dodatkowe ubezpieczenia. Należą do nich np. Zielona Karta lub podstawowy pakiet Assistance.

Wybór właściwego ubezpieczyciela nie jest szczególnie skomplikowany, a poświęcając czas na skrupulatne przeanalizowanie poszczególnych ofert, możemy zyskać nawet kilkaset złotych oszczędności.

Wejdź na AXA Direct, zakup ubezpieczenie OC przez Internet i uzyskaj 15% zniżki!