Samodzielne tankowanie autogazu na większości stacji jest jeszcze niemożliwe, ale wkrótce zacznie się ich pojawiać coraz więcej. Jedną z pierwszych była stacja LPG w Krakowie.

W sierpniu tego roku minister gospodarki i minister transportu podpisali rozporządzenie, które następnie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Na jego mocy samodzielne tankowanie gazu w samochodzie jest już prawnie dozwolone. Stacje zaczynają więc dostosowywać swoje stanowiska do nowych wymogów. Jedna z pierwszych pilotażowych stacji LPG znajduje się w Krakowie.

Stacja, która umożliwia takie tankowanie, jest specjalnie oznakowana. Muszą pojawić się odpowiednie naklejki, które krok po kroku informują klienta, w jaki sposób należy zatankować gaz do samochodu. Zamiast przycisku do przywoływania obsługi jest przycisk alarmu. Podczas tankowania klient będzie musiał cały czas trzymać ten przycisk. Po jego zwolnieniu dystrybutor przestanie tankować.

Należy pamiętać, że samodzielne tankowanie gazu LPG nie jest obowiązkiem, a jedynie możliwością. Każdy z kierowców wciąż będzie mógł zostać obsłużony przez pracownika stacji benzynowej. Zamierzacie nadal korzystać z pomocy czy samodzielnie tankować gaz?