trójkąt ostrzegawczy ustawiony przez zepsutym autem

Wśród oferowanych na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych obowiązkowe jest tylko OC. Polisa zapewnia ochronę przed roszczeniami dotyczącymi szkód rzeczowych i osobowych, do których doszło np. w wyniku kolizji drogowej. Nie obejmuje jednak takich zdarzeń, jak niespodziewane zepsucie się pojazdu na drodze. Z tego względu warto zwrócić uwagę na niewielki i przystępny cenowo pakiet Assistance. Szukając polisy OC, warto zastanowić się nad zakupem tego rozwiązania. Sprawdź, czym jest Assistance Mini oraz dlaczego warto z niego skorzystać.

Mini assistance – czym jest i co obejmuje?

Ubezpieczenie assistance pozwala uzyskać pomoc w wielu różnych sytuacjach, do jakich może dojść na drodze. Jeśli zakupisz taką polisę, możesz liczyć na wsparcie, gdy podczas podróży samochód ulegnie awarii lub zostanie uszkodzony w wyniku wypadku. Ubezpieczyciel w ramach polisy zobowiązuje się np. do pokrycia kosztów naprawy pojazdu na miejscu czy holowania go do najbliższego warsztatu samochodowego.

Im wyższy wariant ubezpieczenia, tym szerszy zakres ochrony. W najwyższych pakietach uzyskasz pomoc również wtedy, gdy zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie, zabraknie Ci paliwa czy przebijesz oponę.


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Assistance nie jest obowiązkowe, ale warto wykupić przynajmniej podstawową wersję tego ubezpieczenia. Może się przydać w wielu nieprzewidzianych sytuacjach na drodze. W ramach tego pakietu, dostępnego na rynku także jako dodatek do standardowej polisy OC, możesz liczyć m.in. na holowanie uszkodzonego pojazdu, naprawę auta na miejscu zdarzenia czy transport osób do miejsca zamieszkania. Assistance mini może się też okazać dobrym rozwiązaniem, jeśli często podróżujesz ze swoim pupilem. 

Jak uzyskać pomoc w ramach Assistance?

Jak skorzystać z pomocy w ramach ubezpieczenia Assistance? Jeśli pojazd ulegnie awarii, zadzwoń na infolinię i poinformuj, co się stało. Konsultant zorganizuje pomoc drogową, która w niedługim czasie po zgłoszeniu problemu pojawi się na miejscu zdarzenia. Technicy sprawdzą przyczyny awarii i spróbują je usunąć na miejscu. Jeśli to się nie uda, pojazd będzie holowany do najbliższego warsztatu. Za koszt udzielonej Ci pomocy drogowej zapłaci ubezpieczyciel. W przypadku droższych wariantów Assistance towarzystwo może udostępnić Ci samochód zastępczy lub zorganizować nocleg w hotelu. Warto pamiętać także o tym, że ubezpieczenie Assistance Mini obowiązuje 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W przypadku pakietu podstawowego, z pomocy można korzystać jedynie na terenie Polski.

Na co zwracać uwagę, szukając najlepszej polisy?

Należy pamiętać, że zakres wsparcia, na jakie możesz liczyć w ramach pakietu Assistance Mini, jest ograniczony. Jeśli pojazd wymaga naprawy na miejscu, ubezpieczyciel pokryje koszt wymiany części tylko do określonego limitu kwotowego. Z kolei w przypadku holowania stosuje się najczęściej limit odległości. Właśnie dlatego, szukając polisy, porównaj limity kwot i odległości. Dzięki temu łatwiej Ci będzie wybrać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Mimo ograniczonego zakresu, wariant Assistance Mini może jednak okazać się najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które zazwyczaj decydują się na zakup samego OC.

Jak kupić Assistance Mini?

Zakup Assistance wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem OC jest najtańszą opcją, pozwalającą na uzyskanie dodatkowej ochrony dla swojego samochodu. Alternatywą dla tego rozwiązania jest tzw. Assistance w podróży. Ubezpieczenie tego rodzaju możesz kupić w różnych wariantach, np. na 7, 15 czy 30 dni. Jeśli posiadasz taką polisę, możesz liczyć na wsparcie w wielu trudnych sytuacjach, jakie mogą Ci się przydarzyć na drodze. Z ochrony będziesz mógł skorzystać nie tylko Ty, lecz także podróżujące z Tobą osoby.