Dekady temu Volvo było szwedzkie, a Jaguar, Land Rover i Aston Martin brytyjskie. Ta ostatnia marka po latach pod rządami Forda ponownie trafiła w ręce Brytyjczyków. Zapewne już niedługo się to jednak zmieni. Plotkuje się bowiem, że Astonem interesuje się niemiecki koncern Daimler AG.

Kilka miesięcy temu Internet obiegły wieści na temat nowych silników Astona Martina, które miały zostać skonstruowane wspólnie z Mercedesem. Chodziło o 4-litrową, podwójnie doładowaną jednostkę V8. Ta informacja nie zrobiła na nikim wrażenia (z silników niemieckiego producenta od lat korzysta na przykład włoska marka Pagani).

Plotka o przejęciu Astona Martina nie została jeszcze potwierdzona, a tajemniczości dodaje jej wypowiedź szefa koncernu Daimler Dietera Zetsche. Nie potwierdził on ani nie zaprzeczył, że Daimler ma takie plany. Na razie nieoficjalnie wiadomo, że Aston Martin będzie korzystał nie tylko z jednostek napędowych Mercedesa, ale również z płyt podłogowych. Więcej szczegółów na ten temat poznamy zapewne wkrótce.