Marka Maybach została założona w 1909 roku, ale pierwsze auto powstało dopiero 10 lat później. Skromna produkcja trwała do II wojny światowej. Markę wskrzesił koncern Daimler-Benz i w 2002 zaprezentowano nowego Maybacha, którego ponownie zlikwidowano 10 lat później. W tym roku Maybach ma już trzecie, ale nie urodziny, lecz narodziny. Znów jest związany z Mercedesem.

Maybach w tym roku przeszedł metamorfozę z samodzielnej marki produkującej samochody do reprezentowania najwyższej klasy aut Mercedes-Benz. Stąd też niecodzienna nazwa Mercedes-Benz S Maybach. To najnowszy model z logo Maybacha, który zaprezentowano niedawno w Los Angeles i jednocześnie najbardziej luksusowy, Mercedes jakiego można kupić. O wyposażeniu nawet nie wypada rozmawiać, podobnie jak o cenie, która ma być nie mniejsza niż 200 tys. euro.

Mercedes oferuje klasę S Maybach w trzech wersjach silnikowych: S600, S500 i S400. Ta najsłabsza będzie dostępna z napędem na 4 koła 4MATIC. Mercedesy S Maybach będą sprzedawane od lutego 2015 roku. Co ciekawe, Dr Hermann-Joseph Strop, który odpowiada za wprowadzanie nowych modeli Mercedesa przyznał, że jeśli taka forma Maybacha przyjmie się dobrze wśród klientów, nie wykluczone jest wprowadzenie innych modeli serii Maybach.