Mercedes zaprezentował swój najnowszy samochód będący sportową odmianą kombi modelu CLA. Nosi nazwę CLA Shooting Brake i zapowiada się niezwykle interesująco.

Sprzedaż Mercedesa cały czas idzie w górę nie tylko w Polsce. Wszystko za sprawą nie tylko odświeżonych modeli głównych, ale też dzięki nowej klasie A, GLA oraz CLA. Ten ostatni, mimo że niezbyt praktyczny, doskonale przyjął się na rynku. Mercedes liczy na równie dobre przyjęcie odmiany Shooting Brake.

CLA Shooting Brake to kompaktowe kombi zaprojektowane tak, by mimo utrzymania sportowej linii nadwozia, pasażerowie tylnej kanapy mieli sporo miejsca nad głowami. Za nimi znajduje się bagażnik o pojemności 495 litrów, który można powiększyć do 1354 litrów. Samochód, zwłaszcza w bogatszych odmianach wyposażenia, prezentuje się ładnie i pasuje do linii nowych modeli marki.

Auto będzie napędzane znanymi z CLA silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Będzie również dostępne z napędem na cztery koła 4MATIC. Sprzedaż tego modelu rusza w styczniu 2015 roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w marcu. W tym samym miesiącu Mercedes zaprezentuje w Paryżu topową wersję CLA 45 AMG Shooting Brake z 2-litrowym silnikiem turbo o mocy 360 KM. Cen na razie nie znamy.

,