W świecie supersamochodów słowo „tani” nie jest zbyt stosownym określeniem, ale gdyby przejrzeć dokładnie gamę modelową McLarena, okazuje się, że najnowszy model 570S Coupé jest jednocześnie najtańszym.

Model 570S Coupé reprezentuje nową klasę McLarena, nazwaną Sport Series, czyli w luźnym tłumaczeniu: rodzina samochodów sportowych. Może być to trochę mylące, ale mówimy tu o stajni, która buduje samochody supersportowe, o osiągach bliższych torowym niż drogowym pojazdom. Zresztą, długoletnie tradycje i uczestnictwo w mistrzostwach Formuły 1 do czegoś zobowiązuje.

McLaren 570S Coupé jest napędzany silnikiem V6 bi-turbo o mocy 570 KM, współpracującym z 7-biegową skrzynią SSG. Maksymalny moment obrotowy to 600 Nm. Osiągi? Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje jedyne 3,2 sekundy, a rozpędzanie do 200 km/h tylko 9,5 sekundy. 328 km/h to prędkość maksymalna tej maszyny. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego do budowy nadwozia, masa własna wynosi 1313 kg, a jej rozkład na osie to 42/58.

Samochód właśnie zadebiutował na salonie samochodowym w Nowym Jorku i jeszcze nie znamy jego ceny, ale w kuluarach mówi się o tym, że pod tym względem ma być konkurentem Porsche 911 Turbo, czyli ok. 600 tys. zł. Jeśli to prawda, to być może McLareny będą częściej gościły na polskich drogach. Chcielibyście?