Samochody z trójzębem nigdy nie należały do najpopularniejszych. Włoska marka postanowiła to jednak zmienić, a efekty jej ofensywnych działań już są widoczne.

W kwietniu tego roku Maserati zaprezentowało swój nowy model Ghibli, nieco mniejszą wersję Quattroporte, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Jeszcze do niedawna włoski producent sprzedawał średnio 6000 samochodów rocznie, a w rekordowym 2008 roku sprzedał ich ok. 9000. Jednak od początku bieżącego roku do września 2013 Maserati sprzedało aż 22 500 aut!

Do takiego sukcesu przyczyniły się najnowsza generacja modelu Quattroporte oraz wspomniane Ghibli. Pierwszy z nich sprzedał się w ilości aż 9900 sztuk. Na mniejszego brata z trójzębem w logo skusiło się 7900 klientów. Pozostałe 4700 samochodów to wciąż aktualne modele GranTurismo i GranCabrio.

Maserati pragnie jeszcze bardziej podnieść słupki i do końca 2015 roku osiągnąć sprzedaż na poziomie 50 000 egzemplarzy rocznie. Wygląda na to, że taki plan jest możliwy do zrealizowania. Który model Maserati podoba Wam się najbardziej?