Tak przynajmniej życzyłoby sobie Maserati, które już zapowiedziało, że najnowszy model Ghibli będzie oferowany w sprzedaży także z silnikiem wysokoprężnym.

Model pokazany na targach motoryzacyjnych Auto China 2013 będzie pierwszym Maserati napędzanym silnikiem Diesla. Na razie trudno powiedzieć coś więcej na temat samej jednostki, poza tym że ma być to turbodoładowany motor V6. Na początek brano więc pod uwagę silnik 3.0 CRD, za który odpowiedzialna jest włoska firma VM Motori. Trafił on m.in. do Lancii Themy oraz Jeepa Grand Cherokee. Ma on już jednak swoje lata i raczej nie zagości pod maską luksusowej włoskiej limuzyny.

Szef Maserati, Harald Wester, powiedział, że istnieje duża szansa na nawiązanie współpracy z Ferrari, ponieważ obaj producenci wykorzystują wiele podobnych technologii przy budowie jednostek benzynowych. Maserati zależy na tym, aby nowe silniki były produkowane we Włoszech. Co do parametrów – można spodziewać się mocy ok. 250-300 KM oraz momentu obrotowego rzędu 600 Nm. Na resztę informacji trzeba poczekać.

Myślicie, że Ferrari pokusi się o zaprojektowanie diesla przy współpracy z Maserati?