Zła opinia o kierowcach BMW, Audi czy czeskich Škód nie jest do końca uzasadniona jak pokazują dane Centrum Automatycznego Nadzoru Ruchu Drogowego. Okazuje się, że najczęściej dozwoloną prędkość przekraczają użytkownicy Volkswagenów.

W pierwszej połowie 2016 roku najwięcej zarejestrowanych przez urządzenia systemu CANARD wykroczeń polegających na złamaniu ograniczenia prędkości dotyczy kierowców Volkswagenów. Drugie miejsce w tym niechlubnym rankingu zajmują użytkownicy Opli, a trzecie Renault. BMW, Audi czy Škoda? Tych marek nawet nie ma w pierwszej piątce, którą zamyka Mercedes i Ford.

Jak więc widać, nie marka zdobi kierowcę i świadczy o jego wyczynach na drodze. Często niepochlebnie użytkownicy dróg wypowiadają się o kierowcach BMW czy przedstawicielach handlowych w Škodach, a te marki nawet nie znalazły się w pierwszej piątce, pomimo ogromnej popularności. Wystarczy tylko wspomnieć, że Škoda jest liderem sprzedaży nowych samochodów od wielu lat, a BMW to jedna z najczęściej importowanych do kraju marek. Jeszcze chętniej Polacy przywożą z zagranicy Audi, które też nie jest w czołówce tego zestawienia.

W pewnym sensie powyższe zestawienie odwzorowuje liczbę wszystkich zarejestrowanych w kraju samochodów. Najwięcej po polskich drogach jeździ Opli i Volkswagenów. Nieco mnie jest Fordów i Renault. Jednak Mercedes nie stanowi czołówki. Oznacza to, że wybitnymi piratami drogowymi muszą być kierowcy Mercedesów. Oczywiście mówimy tu ogólnie.