Niedawno prezentowaliśmy wam wyniki sprzedaży pięciu marek na polskim rynku, które cieszą się największym wzięciem wśród zwolenników silników benzynowych. A kto dominuje w naszym kraju pod względem sprzedaży diesli?

Diesle w Polsce stanową zdecydowaną mniejszość jeśli porównać je z benzyniakami. Do końca czerwca, czyli przez pół roku zarejestrowano w kraju takich 63 218 aut. Stanowi to jedynie 30,4% rynku. Najchętniej wybieraną i rejestrowaną w Polsce marką samochodów jest Škoda, ale jak niedawno Wam prezentowaliśmy, tak już nie jest gdy bierzemy pod uwagę tylko auta benzynowe. Wówczas liderem jest Toyota. Jednak już w kategorii diesli przoduje. Drugie miejsce zajmuje Volkswagen, czyli producent oferujący te same silniki z rodziny TDI. Trzeci jest Ford, czyli wyżej niż w kategorii aut benzynowych, a czwarte miejsce zajmuje… BMW.

Skąd tak wysoka pozycja marki premium? Przede wszystkim stąd, że mało kto kupuje benzynowe BMW, ponieważ zużycie paliwa mocnych silników jest wysokie. Poza tym, niemiecka marka oferuje diesle w bardzo konkurencyjnych do wersji benzynowych cenach. W stosunku do ubiegłego roku, BMW zaliczyło poważny, bo 25-procentowy wzrost zainteresowania dieslami. Piąte miejsce zajmuje Renault.