Land Rover zaprezentował swój najnowszy model w gamie samochodów terenowych – Discovery Sport. Niebawem zastąpi on w ofercie crossovera o nazwie Freelander.

Land Rover Discovery Sport jest pierwszym dzieckiem z rodziny Discovery. Ma wypełnić lukę między najmniejszym modelem Evoque a większymi terenówkami brytyjskiej marki. Jest jednocześnie następcą Freelandera, pierwszego crossovera w historii tej firmy.

Jak twierdzi producent, Discovery Sport to „najbardziej wszechstronny kompaktowy SUV klasy premium i pierwszy przedstawiciel nowej rodziny modeli Discovery”. To bardzo zaawansowany technicznie samochód. Dumą Brytyjczyków jest nowa, wielowahaczowa tylna oś. Klasycznie już dla Land Rovera do konstrukcji samochodu użyto aluminium i stali o dużej wytrzymałości. Discovery Sport będzie pierwszym modelem Discovery dostępnym z napędem na jedną oś. Ponadto w ofercie znajdzie się stały napęd na cztery koła oraz system Active Driveline, czyli z dołączanym automatycznie napędem.

Silniki Discovery Sport to SD4, czyli diesel o mocy 190 KM, nieco słabszy TD4 (150 KM) i jednostka benzynowa Si4 o mocy 240 KM. Diesle będą zestawiane z manualną przekładnią lub 9-biegowym automatem, a silnik benzynowy tylko ze skrzynią automatyczną.

Jak na Land Rovera przystało, model Discovery Sport ma oferować znakomite właściwości terenowe dzięki licznym systemom elektronicznej kontroli jazdy oraz adaptacyjnemu zawieszeniu MagneRide. Prześwit samochodu to 212 mm, a maksymalna głębokość brodzenia 600 mm przewyższa wiele tzw. prawdziwych terenówek.

Land Rover Discovery Sport będzie dostępny z kabiną 5- lub 7-osobową i najnowszymi systemami multimedialnymi. Jego premiera odbędzie się podczas międzynarodowych targów w Paryżu, a do sprzedaży auto trafi w styczniu przyszłego roku.