Codemasters, producent gier komputerowych, zdecydował się na nietypowe posunięcie marketingowe. Do najnowszej części gry GRID 2 w specjalnej edycji Mono Edition producent dodaje samochód sportowy BAC Mono.

Haczyk tkwi w cenie gry oraz liczbie jej egzemplarzy. Otóż słowo „gratis”jest w tym przypadku mocno na wyrost. Po pierwsze jest tylko jeden egzemplarz GRID 2 w specjalnej edycji Mono Edition, a po drugie kosztuje ona 190 000 dolarów. W zestawie gracz znajdzie jednak całkiem sporo bonusów, które pozwolą oderwać mu się od konsoli na dłużej.

W komplecie jest bowiem oczywiście gra GRID 2, konsola PlayStation 3, sportowy samochód BAC mono w barwach specjalnej edycji gry, kask w odpowiednim rozmiarze, kombinezon wyścigowy, rękawiczki oraz buty. Dodatkową atrakcją jest wycieczka po zakładzie produkującym to nietypowe auto.

BAC Mono zasilany jest 4-cylindrowym silnikiem Coswortha o objętości skokowej 2,3 l. Generuje on moc 280 KM i 280 Nm momentu obrotowego. Przy masie 540 kg takie parametry jednostki napędowej pozwalają mu osiągnąć pierwszą setkę już po 2,8 s. Prędkość maksymalna – 273 km/h. Skusilibyście się na taką ofertę Codemasters?