(C)NICOLAS ZWICKEL

Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA co rok organizuje konkurs na Osobowość Roku. W głosowaniu nie biorą jednak udziału przypadkowi ludzie.


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Wyboru kandydatów do tytułu Osobowość Roku dokonują tylko dziennikarze, którzy mają stałe akredytacje na mistrzostwa świata rozgrywane pod skrzydłami FIA, czyli chociażby wyścigi Formuły 1. Są to zatem osoby, które bardzo dobrze orientują się w tematyce motorsportu.

W pierwszej fazie plebiscytu Osobowość Roku 2013 dziennikarze musieli wytypować trzy nazwiska. Następnie na podstawie utworzonej listy ponad 80 kandydatów wyłoniona została pierwsza dziesiątka, w której znalazł się Robert Kubica. To miło, że dziennikarze na całym świecie potrafili dostrzec i docenić ciężką pracę Kubicy przez cały sezon, która zaowocowała tytułem mistrza świata w klasie WRC-2 oraz debiutem w klasie WRC.

Teraz dziennikarze mogą głosować na jedno nazwisko z finałowej dziesiątki, która została zaproszona na galę FIA w Paryżu 6 grudnia. To właśnie tam poznamy zwycięzcę plebiscytu FIA Osobowość Roku 2013.

Finałowa lista:

Jost Capito (szef Volkswagen Motorsport)
Eduardo Freitas (stały dyrektor wyścigu w Mistrzostwach Świata Endurance)
Monisha Kaltenborn (szefowa Sauber F1 Team)
Tom Kristensen (mistrz świata WEC)
Robert Kubica (mistrz świata WRC 2)
Sébastien Loeb (9-krotny mistrz świata WRC)
Yvan Muller (mistrz świata WTCC)
Adrian Newey (szef techniczny Red Bull Racing)
Sébastien Ogier (mistrz świata WRC)
Sebastian Vettel (mistrz świata F1)

Na kogo Wy oddalibyście głos?