Pod koniec listopada informowaliśmy, że Robert Kubica znalazł się w pierwszej dziesiątce kandydatów do prestiżowej nagrody FIA. Dziennikarze z całego świata docenili ciężką pracę byłego kierowcy Formuły 1.

Finał plebiscytu organizowanego przez Międzynarodową Federację Samochodową odbył się 6 grudnia na specjalnej gali w Paryżu, podczas której zostały wręczone nagrody dla mistrzów wszystkich serii wyścigowych rozgrywanych pod patronatem FIA. Sebastian Vettel co prawda już po raz czwarty odebrał nagrodę za mistrzowski tytuł w klasyfikacji generalnej kierowców Formuły 1, ale to Robert Kubica zdobył uznanie dziennikarzy z całego świata. Dziennikarzy, i nie tylko.

Na Osobowość Roku FIA mogą głosować wyłącznie dziennikarze z ważną akredytacją FIA. Robert Kubica zdobył najwięcej głosów. Jego ciężka praca oraz determinacja w powrocie na szczyt zostałyzauważone i nagrodzone także w postaci tytułu mistrzowskiego serii WRC-2. Fernando Alonso, odbierając tytuł wicemistrza świata F1 za sezon 2013, poprosił o owacje dla dwóch swoich przyjaciół, Marka Webbera i Roberta Kubicy. Dodał, że wszyscy mają nadzieję ponownie zobaczyć polskiego kierowcę w F1.