Sieć społecznościowa Reddit słynie ze zbiórek pieniędzy na przeróżne przedsięwzięcia, jednak ostatnia jest wyjątkowo ciekawa dla fanów czterech kółek. Po tym, jak kierowca NASCAR Josh Wise został osierocony przez sponsorów, członkowie /r/Dogecoin, czyli część społeczności Reddit skupionej wokół kryptowaluty, zdecydowali się na zbiórkę pieniędzy.

Po niecałym tygodniu grupa osiągnęła swój cel i zebrała ponad 44 tysiące dolarów w wirtualnej walucie. Przyczyniła się do tego również wpłata 13.500 USD od Moolah.io, firmy, która zajmuje się płatnościami online. Poza pieniędzmi zebranymi w postaci Dogecoin’ów udało się zdobyć także 3.000 dolarów innymi kanałami. Dało to w sumie ponad 50.000 USD.

Samochód, którym pojedzie Josh Wise będzie obrandowany marką Dogecoin w sposób, który wybrała społeczność Reddita. Logo Dogecoin samo w sobie posiada rysunkową wersję psa Shiba Inu, który zasłynął w zeszłym roku w postaci popularnych w internecie memów. Sama waluta Dogecoin jest mało popularna i stanowi „tanią” odmianę dobrze znanego Bitcoin’a.