Według najnowszych doniesień prasowych nowy baby McLaren P13 zadebiutuje już w przyszłym roku. Ma on rywalizować głównie z Porsche 911.

Pod maskę brytyjskiego superauta trafi prawdopodobnie 3,8-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8, który ma generować moc około 500 KM. Moment obrotowy będzie przekazywany na koła przez 7-biegową dwusprzęgłową przekładnię zautomatyzowaną. Osiągi? Pierwsza setka pojawi się na prędkościomierzu już po około 4 s. Prędkość maksymalna nie została jeszcze ujawniona.

Niestety, nadal nie znamy odpowiedzi na pytania dotyczące stylizacji wozu. Nie wiadomo, czy producent zdecyduje się na błotniki otulające tylne koła ani na ile wersja produkcyjna będzie podobna do auta koncepcyjnego. Nie wiemy również na ile producent wyceni swój nowy projekt. Szczegółowych informacji można spodziewać się w najbliższym czasie.

Porównując osiągi McLarena P13 do mocniejszych modeli tej marki – MP4-12C czy P1 można czuć lekki niedosyt, ale porównując je do parametrów podstawowych wersji Porsche 911, samochód nie ma się czego wstydzić. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem brytyjskie auto może utrzeć nosa nie tylko niemieckiemu konkurentowi, ale również i włoskiemu Maserati GranTurismo.

Więcej na ten temat: P13,