Już jest! Już jest! Na targach w Genewie zaprezentowano najbardziej wyczekiwanego włoskiego roadstera ostatnich miesięcy. Chodzi oczywiście o Alfę Romeo 4C Spider. Czym różni się wersja odkryta od coupé?

Inne są przede wszystkim przednie reflektory. Włosi zrezygnowali z wątpliwej urody LED-owych lampek na rzecz pełnoprawnych dużych lamp. Teraz wygląda to znacznie lepiej. W aucie pojawiły się nowe słupki A wykonane z włókna węglowego. Z tego samego materiału zrobiony jest również spojler. Wszystko oczywiście po to, aby uzyskać jak najniższą wagę.

Wersje z odkrytym dachem zawsze ważą więcej niż auta z zamkniętym nadwoziem, ale Alfa przytyła niewiele, bo zaledwie 60 kg. Co jeszcze się zmieniło? Dolna część tylnego zderzaka, wzór felg oraz układ wydechowy. Zamiast „wydechu” z coupé zastosowano układ tytanowo-karbonowy firmy Akrapovic z centralnie umieszczonymi dwiema końcówkami.

Silnik pozostał ten sam. 1,7-litrowa turbodoładowana jednostka napędowa generuje moc 240 Nm i maksymalny moment obrotowy o wartości 350 Nm. Dzięki dwusprzęgłowej 6-stopniowej przekładni TCT auto katapultuje się do setki w 4,5 s, a jego prędkość maksymalna ograniczona jest do 250 km/h.

Więcej na ten temat: 4C Spider,