Agera One:1 hiper-hiper auto, które pod maską ma posiadać ponad 1300 koni mechanicznych zadebiutuje za miesiąc na targach w Genewie. Jakiś czas temu Koenigsegg wysłał w świat wiadomość: „Co będzie jeśli stworzymy auto, które będzie powyżej kategorii hiperaut. Jak wtedy nazwać taką klasę?”

Można stwierdzić, że Koenigsegg postanowił pozbyć się wszelkich ograniczeń i pójść na całość. W bardziej szalony sposób, niż kiedykolwiek wcześniej. Nazwa nowego auta wzięła się ze stosunku mocy do masy samochodu. Agera One:1 dysponuje jednym koniem mechanicznym na każdy kilogram swojej wagi. Oznacza to, że ważący 1340 kilogramów Szwedzki potwór skrywa pod swoją karbonową maską silnik dysponujący 1340 KM. To jest o 187 KM więcej, niż to czym dysponuje 5-litrowa V-8 w w modelu Agera R.

Agera One:1 ma być nie tylko najmocniejszym autem Szwedzkiego producenta, ale także najszybszym. Na jego celowniku znajduje się Bugatti Veyron Super Sport, który ma być pokonany przez Koenigsegga pod każdym względem. The Wall Street Journal donosił, że Agera One:1 będzie w stanie przyspieszyć od 0 do 400 km/h w mniej niż 20 sekund! Trochę później Koenigsegg dodał do tego, że auto wyhamuje z tej prędkości do całkowitego zatrzymania w miejscu w niecałe 10 sekund. Prędkość maksymalna? Ma wynosić ok 450 km/h.

Powstanie jedynie sześć sztuk tego auta, z czego każdy ma kosztować ok 2,1 mln euro. Potencjalni kupcy mają oglądać je jeszcze w tym miesiącu.

Więcej informacji na temat tego samochodu ma ujrzeć światło dzienne w okolicach 4 marca na targach motoryzacyjnych w Genewie. Czekamy z niecierpliwością!