Wszyscy fani motoryzacji zapewne znają plebiscyt Car of the Year. Samochodem roku 2013 został nowy Volkswagen Golf. Jednak na całym świecie organizowanych jest więcej podobnych plebiscytów, w tym samochód roku 2013 według płci pięknej. Jakie modele przypadły do gustu kobietom? Zapraszam do lektury.

Otóż panie wybierały najlepsze samochody w pięciu kategoriach: samochód rodzinny, samochód ekonomiczny, SUV, samochód sportowy i samochód luksusowy. Następnie zwycięzcy poszczególnych kategorii brali udział w dodatkowych turach głosowania, w których wyłoniono wygranego plebiscytu Women’s World Car of the Year 2013. Został nim Ford Fiesta wyposażony w 1,0-litrowy silnik EcoBoost. Na drugim miejscu uplasowała się Mazda CX-5, a trzecie miejsce przypadło nowemu Range Roverowi.

W kategorii samochód rodzinny pierwsze miejsce przypadło całej serii Audi Allroad. Na miejscu drugim znalazł się Volkswagen Golf, a na trzecim BMW serii 3.

Zwycięzcą kategorii samochód ekonomiczny został wspomniany Ford Fiesta 1,0 EcoBoost, który ostatecznie wygrał plebiscyt. Miejsce drugie przypadło Kii Forte, a trzecie Toyocie Prius.

SUV-y to pojazdy, które zyskują coraz większą popularność w oczach kobiet. W tym roku najlepszym autem w tej klasie jest zdaniem przedstawicielek płci pięknej Mazda CX-5. Mazda wygrała z Hyundaiem Santa Fe (miejsce drugie) i z Nissanem Pathfinderem (miejsce trzecie).

Za najlepszy samochód luksusowy panie uznały Range Rovera. Tuż za nim uplasował się Mercedes SL550, a podium zamknęło BMW serii 6.

Przejdźmy do najbardziej emocjonującej kategorii: samochód sportowy. W tej klasie zwyciężyło Porsche Boxster S. Na drugim miejscu znalazło się Audi RS5, a na trzecim Toyota 86 i bliźniak Subaru BRZ.

Jak oceniacie wyniki plebiscytu Women’s World Car of the Year 2013? Czy panie czytające nasz blog zgadzają się z nimi? Jak powyższe wyniki skomentują panowie? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.