Chyba każdy, kto choć raz jako pasażer odbył kilku- czy kilkunastogodzinną podróż samochodem, wie, że potrafi ona zmęczyć i znudzić. Sen, czytanie gazety, podziwianie widoków za oknem? Każdy z tych sposobów może umilić czas. A co byście powiedzieli na obejrzenie filmu?

Sposobów na oglądanie filmów podczas jazdy samochodem jest co najmniej kilka. Pierwsze i zarazem najdroższe rozwiązanie to zdanie się na producenta auta, który oferuje fabryczne instalacje monitorów LCD w zagłówkach czy też wysuwanych z podsufitki. Takie zestawy bardzo często kosztują jednak krocie, a ceny przekraczające 10 tys. zł są na porządku dziennym.

Jeśli producent nie oferuje tego typu udogodnień do swojego auta, zawsze można zlecić montaż monitorów oraz dodatkowej stacji multimedialnej firmie specjalizującej się w tego typu projektach. Bardzo często jest to rozwiązanie tańsze od zestawów montowanych fabrycznie.

Warto wiedzieć, że na rynku pojawiły się specjalne uchwyty na monitory LCD, które eliminują konieczność rozcięcia zagłówka w celu zamontowania w nim ekranu.

Oprócz możliwości oglądania filmów na DVD, dzięki kilku typom złącz do zestawu multimedialnego da się podłączyć np. przenośną konsolę do gier. To fajne udogodnienie – dzieci i nie tylko dzieci z pewnością nie będą marudziły przed dłuższą podróżą.

Trzecim, dość uniwersalnym i najtańszym sposobem na możliwość oglądania filmów w samochodzie jest zakup przenośnego odtwarzacza MP4 lub tabletu. Ich ceny rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych, choć oczywiście znajdziemy i modele za kilka tysięcy. Takie urządzenia nie wymagają ingerencji w system multimedialny czy wnętrze auta, musimy jednak polegać na ograniczonej pojemności baterii urządzenia. Przed dłuższą podróżą warto zatem zaopatrzyć się w samochodową ładowarkę baterii

Ostatni sposób na obejrzenie filmu „za kółkiem”, to odwiedzenie kina dla samochodów typu „drive in”. W Polsce niestety te popularne niegdyś za oceanem kina zupełnie się nie przyjęły – kojarzymy je przede wszystkim z amerykańskich filmów. Niemniej w czasie wakacji w różnych miejscach naszego kraju są organizowane takie nietypowe seanse filmowe (np. w Sieradzu). Jeśli tylko będziecie mieli okazję skorzystać z tego typu atrakcji, koniecznie to zróbcie – w końcu Waszym czterem kółkom również należy się trochę rozrywki.

Które z wymienionych rozwiązań jest Waszym zdaniem najbardziej praktyczne? Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu systemami? Chętnie poznamy Wasze opinie.