Nowe przepisy dotyczące punktów karnych zostaną wprowadzone w życie 4 czerwca. Dopóki jednak nie wystartuje system CEPiK 2.0, nie są one egzekwowane. Kierowcy jeszcze mogą usunąć z konta 6 punktów karnych podczas jednego szkolenia. Podpowiadamy, dlaczego warto się z tym pospieszyć.

Przepisy wprowadzające rewolucję zarówno dla młodych kierowców jak i doświadczonych użytkowników dróg wejdą w życie, lecz nie będą egzekwowane. Nie wiadomo kiedy patowa sytuacja zostanie rozwiązana. Odpowiednie informacje zostaną opublikowane przez Ministerstwo Cyfryzacji, odpowiedzialne za CEPiK 2.0, trzy miesiące wcześniej.

To doskonały moment by skorzystać z kursu likwidującego aż 6 punktów karnych. To prawdopodobnie ostatni dzwonek, bowiem można go odbyć raz na pół roku i przy okazji pozbyć się punktów zdobytych w ciągu ostatniego roku. Koszt to zaledwie 300 zł, a trwa on ztylko sześć godzin lekcyjnych.

Po wprowadzeniu nowych przepisów sytuacja będzie wyglądała zupełnie inaczej. Nie będzie można zredukować punktów karnych, a po przekroczeniu bariery 24 punktów zostaniemy skierowani na czterodniowe szkolenie. Wówczas stan naszego konta zostanie zredukowany do zera, ale przez najbliższe 5 lat nie możemy ponownie nazbierać 24 punktów. W takim wypadku stracimy uprawnienia.