fot.Mariusz Zmysłowski

Kajetan Kajetanowicz zaprezentował bezkonkurencyjną formę na 51. Rajdzie Barbórka na początku grudnia w Warszawie. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych zgarnął komplet zwycięstw.

Rajd Barbórka jest podzielony na dwie części. W pierwszej z nich kierowcy rywalizowali w tym roku na 6 odcinkach specjalnych w różnych miejscach Warszawy, z których poszczególne czasy były zliczane do klasyfikacji generalnej. Kajetan Kajetanowicz ukończył je z łącznym czasem 13 minut 18,77 sekundy. Za nim uplasował się Tomasz Kuchar, tracąc do lidera 11,1 sekundy.

Druga część to wyczekiwana przez wszystkich rywalizacja na odcinku Karowa, z której czas nie jest wliczany do klasyfikacji generalnej, ale to właśnie zwycięstwo na tej trasie jest idealnym zwieńczeniem całego sezonu dla każdego kierowcy rajdowego. Jak co rok kostka na Karowej była bardzo śliska, a warunki zdradliwe. Tomasz Kuchar, zwycięzca sprzed roku, wycisnął absolutnie 100% ze swojego rajdowego Subaru Imprezy i zanotował czas 2:01,36 min.

Wydawało się, że lepiej już nie można pojechać przy panujących warunkach, ale Kajetan zaprezentował przejazd właściwie idealny i zameldował się na mecie z czasem 2:000,528 min! Jak się później okazało, tuż na starcie urwał jedną z półosi i cały odcinek pokonał na 3 napędzanych kołach. A jak Wasze wrażenia z 51. Rajdu Barbórka?