Jak podaje czeski producent, na całym świecie wyprodukowano już 3 253 817 sztuk modelu Fabia. Jaką część stanowi tylko druga generacja tego auta?

Ponad 3 miliony egzemplarzy modelu Fabia to liczba obejmująca zarówno drugą, jak i pierwszą generację wytwarzaną w latach 1999-2007. Obecnie czeski producent świętuje jubileuszowy 1,5-milionowy egzemplarz Fabii II, który został wyprodukowany w fabryce Mladá Boleslav. Pod maską auta znalazł się silnik wysokoprężny 1.2 TDI.

Sprzedażowy sukces skomentował prof. Winfried Vahland, dyrektor generalny marki Škoda:

Škoda Fabia to kluczowy model dla sukcesu firmy. Wyprodukowanie 1,5 mln egzemplarzy Fabii od 2007 roku to dowód na olbrzymią popularność tego modelu i zaufanie, jakim cieszy się on wśród klientów. W Europie i na wielu innych rynkach światowych Fabia to drugi po Octavii najpopularniejszy model Škody i podstawa sukcesu marki.

Fabia drugiej generacji występuje zarówno w nadwoziu hatchback, jak i kombi. Pod względem sprzedaży plasuje się za swoją większą siostrą, Octavią, której wszystkie trzy generacje rozeszły się do tej pory w liczbie 3 984 821 egzemplarzy. Nowa generacja Fabii ma mieć swoją premierę w 2014 roku.