Pomiędzy Jeremym Clarksonem a producentem programu Top Gear wybuchła awantura i kłótnia, która skończyła się drobną bójką. Stacja BBC najpierw zawiesiła głównego bohatera programu, później następnie zawiesiła emisję Top Gear, a 25 marca oficjalnie potwierdziła zakończenie współpracy między BBC a Clarksonem.

Cała historia zaczęła się od rzekomej awantury o posiłek podczas nagrania programu Top Gear. Jeremy Clarkson podobno wpadł w szał i wszczął awanturę z Oisinem Tymonem ,- producentem Top Gear, ponieważ ten nie dostarczył mu obiadu na czas. Finałem kłótni był cios w twarz lub popchnięcie – (na ten temat wciąż krążą plotki) – Tymona przez Clarksona, czego efektem było zawieszenie gwiazdy programu. Przez kilka dni nie wiadomo było, jak zakończy się sprawa, ale 25 marca BBC oficjalnie poinformowało o zakończeniu współpracy z Clarksonem.

Brytyjska stacja telewizyjna wraz z zawieszeniem prezentera, zawiesiła również emisję najnowszych odcinków Top Gear, co przełożyło się na ogromne straty finansowe. Co więcej, na dzień dzisiejszy wiemy, że do zakończenia aktualnej, 22 serii programu pozostały trzy, nigdy dotąd nie wyemitowane odcinki. Fani programu naciskają BBC i piszą petycję, w której domagają się powrotu Clarksona i Top Gear na antenę, ale już pewne jest, że prezenter nie pojawi się w Top Gear. A co z programem?

Tu BBC też ma spory problem, bo Top Gear przynosił stacji ogromne dochody, a dla wielu osób jego emisja była jedynym powodem włączania BBC. Tymczasem po rezygnacji z usług Clarksona, Top Gear już nigdy nie będzie taki sam. Co więcej, pozostali prezenterzy, czyli Richard Hammond i James May zdeklarowali, że nie będą występować na antenie, jeśli nie wystąpi z nimi Jeremy Clarkson. Czy to oznacza definitywny koniec programu Top Gear?