Jeremy Clarkson

„Pomyślcie o nim jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?”. Kto jest autorem tych słów i do czego się one odnoszą? O tak bujne porównanie Alfy Romeo Brera do znanej aktorki pokusił się popularny angielski dziennikarz motoryzacyjny Jeremy Clarkson.


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Jeremy Charles Robert Clarkson, urodzony 11 kwietnia 1960 roku w Doncaster, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie. Jego odważne, nieszablonowe, ale czasami także pozbawione dobrego smaku komentarze, które dumnie wygłasza m.in. w programie Top Gear, zjednały mu miliony fanów.

Jeremy Clarkson

Skrytykować superluksusową, wartą setki tysięcy funtów limuzynę to dla Clarksona żaden problem. Pozbawiony skrupułów prezenter potrafi bez ogródek stwierdzić, że autobusy komunikacji miejskiej są dla biedaków, których nie stać na samochód, a na tylnym siedzeniu kabrioletu dobrze wyglądał tylko… Hitler.

Czy jednak takie przejawy charyzmy i umiejętności robienia show nie odwracają uwagi od tego, co najważniejsze w programach motoryzacyjnych, czyli od samochodów? Czy Jeremy rzeczywiście zna się na autach, potrafi je trafnie ocenić i wysnuć celne wnioski, czy może jest egocentrykiem, dla którego samochody są tylko tłem do promowania własnej osoby? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?