Kupno auta to zazwyczaj ważne wydarzenie w życiu każdego kierowcy. Niestety, większość z nas nie może sobie pozwolić na zakup wymarzonego samochodu prosto z salonu i musimy wybierać wśród ofert samochodów używanych. A te bardzo często są sprowadzane z zagranicy. Jeśli jesteście ciekawi, jakie pojazdy najczęściej trafiają do Polski z zagranicy, to zapraszam do lektury popartej infografiką.

Liczby zawarte w infografice dotyczą wszystkich pojazdów używanych sprowadzonych do Polski w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku – od stycznia do lipca 2012. Niespodzianki raczej nie ma. Wśród Polaków nadal panuje przekonanie, że to, co niemieckie, jest dobre. Na pierwszych dwóch miejscach, z ogromną przewagą nad resztą marek, królują odpowiednio Volkswagen i Opel.

Przez pierwsze 7 miesięcy 2012 roku Polacy sprowadzili aż 57 479 samochodów marki Volkswagen i 41 178 pojazdów z logo Opla. Na ostatnim miejscu podium uplasowało się francuskie Renault – aż 34 310 aut tego producenta trafiło do Polski w okresie od stycznia do lipca 2012.

Na kolejnych miejscach znalazły się marki Ford, Audi i Peugeot. Może dziwić dopiero siódma pozycja BMW, a pierwszą dziesiątkę zamykają Seat, Toyota i Citroën.

Czy jesteście szczęśliwymi właścicielami samochodu sprowadzonego z zagranicy? Jeśli tak, to pochwalcie się, na którego producenta padł Wasz wybór.