Jeśli regularnie śledzicie nasz blog, to zapewne orientujecie się, jak obecnie kształtuje się rynek polskich samochodów. Dziś przyjrzymy mu się z nieco innej perspektywy. Jeśli jesteście ciekawi, jakie modele nowych samochodów przypadły Polakom do gustu w tym roku, to zapraszam do lektury.

Prezentowane dane dotyczą okresu od początku stycznia do końca października 2013 roku. W tym roku najczęściej wyjeżdżamy nowymi samochodami z salonów Škody. W Polsce zarejestrowano 30 103 nowe samochody czeskiego producenta, co czyni tę markę bezapelacyjnym liderem w naszym kraju. Drugi w rankingu Volkswagen może się pochwalić wynikiem 21 602 rejestracji, a nowe pojazdy z logo Toyoty rejestrowano w Polsce w tym okresie 19 207 razy.

Spośród aut marki Škoda najchętniej wybieramy Octavię (9360 rejestracji) i Fabię (3289 rejestracji). Podoba nam się również Ford Focus – zarejestrowano 6860 egzemplarzy tego samochodu w polskich urzędach. Niewiele gorzej wypadła niemiecka konkurencja: Volkswagena Golfa zarejestrowano 6487 razy, a nowy Opel Astra do początku roku do końca października 2013 trafił w ręce 6328 Polaków.

Pełną listę 50 najczęściej rejestrowanych w Polsce w tym roku nowych samochodów znajdziecie w powyższej infografice.

Czy któryś producent dogoni Škodę w tym roku?