Pamiętacie test okularów Glassini GL-02, który publikowaliśmy pod koniec marca na naszych łamach? Kończył się on konkursem na temat funkcji jakie oferować będą kierowcom „okulary przyszłości” w roku 2020. Znamy zwycięzcę, który otrzyma okulary prezentowane w tamtym artykule.

Przeglądając Wasze odpowiedzi pozostawione w komentarzach pod testem kierowaliśmy się przede wszystkim pomysłowością i realnym odniesieniem do bezpieczeństwa kierowcy. Oto według nas najlepsza z nich:

Rok 2020 nie jest tak odległym czasem. Bez wątpienia działania producentów okularów będą polegać na przeprowadzaniu badań, które pozwolą na dopracowanie istniejących rozwiązań oraz wprowadzeniu pewnych innowacji.

Okulary będą w stanie rejestrować przebieg trasy przejazdu (onboard camera) oraz będą posiadać wtopione elektroniczne czujniki natężenia światła. Czujniki te będą w stanie określić stopień natężenia światła i w przypadku przekroczenia dopuszczalnej wartości przyciemnić szkła. Kolejnym rezultatem wielu badań i testów będzie stworzenie oprawek i szkieł w pełni bezpiecznych w przypadku kolizji i kontaktu głowy z poduszką gazową.

Okulary „2020 roku” będą zapewniały jeszcze większy komfort ich noszenia poprzez maksymalizację widoczności w warunkach słabego i nadmiernego natężenia oświetlenia. W przypadku produktu mającego charakter użytkowy, a jakim bez wątpienia są dobre okulary dla kierowców, design nie będzie miał większego znaczenia. Funkcje okularów, takie jak rejestrator trasy przejazdu zdeterminują klasyczny projekt.

Nagrodę dla zwycięzcy (Maciek) wyślemy kurierem, gratulujemy! Już niebawem pojawią się u nas kolejne konkursy, wszystkim dziękujemy za odpowiedzi!