Kupno polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej na samochód to obowiązek regulowany prawem. Chroni ona kierowcę przed samodzielnym pokryciem szkód w razie spowodowania kolizji bądź wypadku drogowego.

Z czym wiąże się wykupienie polisy OC? [poradnik]

Oprócz OC towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także wiele innych ciekawych usług, które kupowane w pakietach często mają niższe składki. Planując zakup polisy, należy pamiętać o tym, aby nie przepłacać i dostosować ją do własnych potrzeb. Obecnie popularnością cieszą się kalkulatory wyceniające koszt zakupu polisy z poziomu strony internetowej. Internetowe kalkulatory możemy podzielić na porównywarki, w których wyświetlane są oferty kilku współpracujących z danym serwisem towarzystw ubezpieczeniowych oraz dotyczące wyłącznie jednej firmy.

Zaletą porównywarek jest możliwość wstępnego porównania konkurencyjnych ofert kilku ubezpieczycieli oraz sprawdzenia pakietów promocyjnych. Często zdarza się, że zakup OC w połączeniu z innym ubezpieczeniem jest bardziej opłacalny .

Wysokość opłaty za wykupienie polisy OC zależy od kilkunastu czynników, związanych zarówno z posiadaczem samochodu, jego użytkownikami, jak i samym pojazdem. Warto więc dowiedzieć się, co wpływa na wysokość polisy oraz na jakie zniżki możemy liczyć.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC? [poradnik]

Przeszukując kolejne serwisy internetowe, trzeba się zastanowić, czego konkretnie oczekujemy od ubezpieczyciela. Aby spać spokojnie, trzymając samochód pod chmurką, oraz bezstresowo poruszać się po zatłoczonych miejskich arteriach, wcale nie musimy wykupywać pełnej polisy autocasco. W większości towarzystw możemy ubezpieczyć samochód od pojedynczych ryzyk, jak ubezpieczenie wyłącznie od kradzieży, pożaru czy od wybitej szyby.

Propozycje przedstawiane przez doradców lub agentów ubezpieczeniowych są zazwyczaj elastyczne, do ubezpieczenia samochodu możemy włączyć także ubezpieczenie innych dóbr, takich jak mieszkanie.

Czy korzystaliście już z pakietów ubezpieczeniowych? Jakie usługi według Was są najlepsze w polskich realiach?